ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: ZAMELDOWANIE NA POBYT CZASOWY PONAD 3 MIESIĄCE CUDZOZIEMCÓW Drukuj informacjęSprawa: ZAMELDOWANIE NA POBYT CZASOWY PONAD 3 MIESIĄCE CUDZOZIEMCÓW

Szczegóły informacji

ZAMELDOWANIE NA POBYT CZASOWY PONAD 3 MIESIĄCE CUDZOZIEMCÓW

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Wydział Spraw Obywatelskich

Ogłoszono dnia: 2014-07-16 08:34:14

Termin załatwienia

W chwili przyjęcia zgłoszenia

Osoba kontaktowa

Joanna Muzyka-Drozdek, Ilona Bartlińska

Miejsce załatwienia

Plac Słowiański 17, pok. nr 6 parter
 
GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW
poniedziałek, środa, czwartek od 7:30 do 14:30
wtorek od 7:30 do 17:00 /przerwa od 14:30 do 15:30/
piątek od 7:30 do 14:00

Telefon kontaktowy

68 4771058

Adres e-mail

Błąd!

Sposób załatwienia

Wniosek rozpatrywany jest w dniu przyjęcia zgłoszenia.
Organ dokonujący zameldowania na pobyt czasowy wydaje osobie, na jej wniosek, zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy.

Miejsce odbioru

Plac Słowiański 17, pok. nr 6 parter
 
GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW
poniedziałek, środa, czwartek od 7:30 do 14:30
wtorek od 7:30 do 17:00 / przerwa od 14:30 do 15:30/
piątek od 7:30 do 14:00

Wymagane Dokumenty

  1. Wypełniony i podpisany  formularz „ Zgłoszenie pobytu czasowego” zawierające m.in. potwierdzenie faktu  pobytu w lokalu, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, w formie czytelnego podpisu na formularzu meldunkowym z oznaczeniem daty jego złożenia.
  2. Dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu np. umowa najmu, wypis z księgi wieczystej, akt notarialny, orzeczenie sądu…
oraz
  • cudzoziemiec nie będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa  członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej oraz członek rodziny takiego cudzoziemca nie będący obywatelem ww. państw przedstawia:
-   wizę
lub
- dokument podróży, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, kartę pobytu, dokument „zgoda na pobyt tolerowany” albo zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej   lub decyzję o nadaniu statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej, udzieleniu w Rzeczypospolitej Polskiej ochrony uzupełniającej, zgody na pobyt ze względów humanitarnych albo zgody na pobyt tolerowany - w przypadku gdy wjazd cudzoziemca nastąpił na podstawie umowy przewidującej zniesienie lub ograniczenie obowiązku posiadania wizy albo cudzoziemiec przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 2 lub art. 206 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650) lub na podstawie umieszczonego w dokumencie podróży odcisku stempla, który potwierdza złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej
  • cudzoziemiec będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej przedstawia:
 - ważny dokument podróży lub inny ważny dokument potwierdzający jego tożsamość i obywatelstwo oraz ważny dokument potwierdzający prawo stałego pobytu lub zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej lub, w przypadku braku zaświadczenia, składa oświadczenie o zarejestrowaniu pobytu, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • członek rodziny cudzoziemca niebędący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej przedstawia:
-  ważny dokument podróży oraz ważną kartę stałego pobytu członka rodziny obywatela  Unii Europejskiej lub ważną kartę pobytu członka rodziny obywatela Unii Europejskiej
do wglądu wszyscy cudzoziemcy przedstawiają - dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu: np. umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu

Czas realizacji

W chwili przyjęcia zgłoszenia

Opłaty

- od czynności zameldowania nie pobiera się opłat

Tryb odwoławczy

- Brak, czynność materialno-techniczna

Uwagi

  1. Za osobę nieposiadającą pełnej zdolności do czynności prawnych  obowiązek meldunkowy wykonuje jej przedstawiciel ustawowy lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczna opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu.
  2. Zameldowania na adres pobytu  czasowego można dopełnić przez pełnomocnika, legitymującego się pełnomocnictwem udzielonym w formie, o której mowa w art. 33 § 2  ustawy z dnia 14 czerwca 1960r- Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2013r, poz. 267 ze zm.), po okazaniu przez pełnomocnika do wglądu jego dowodu osobistego lub paszportu.
  3. Zameldowanie na pobyt czasowy może być dokonane w nowym miejscu pobytu z równoczesnym wymeldowaniem się z dotychczasowego miejsca pobytu.
  4. Okres czasowego pobytu cudzoziemca nie może przekroczyć okresu, w którym jest on uprawniony do legalnego przebywania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z dokumentem potwierdzającym jego prawo pobytu.

Podstawa prawna

  • Ustawa z dnia 24 września 2010r. o ewidencji ludności (Dz. U. z 2015r, poz. 388 z późn. zm) ;
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 września 2011r. w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania formularzy stosowanych przy wykonywaniu obowiązku meldunkowego (Dz.U. z 2011r. Nr 220, poz. 1306 z późn. zm.)
  • Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (tj. Dz. U.2014r. poz. 1628 z późn. zm)

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony